Poleć Znajomym

FacebookTwitterGoogle Bookmarks

KORONAWIRUS

Szanowni Państwo,
od 12 do 25 marca br. przedszkole zostanie czasowo zamknięte. W związku z tym nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolu odbywały się będą jedynie działania opiekuńcze.

Przypominamy, że Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ZUS.

Prosimy o to, aby Rodzice śledzili na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje zamieszczane na stronie internetowej naszego przedszkola.
                                                                                                       Dyrektor Anna Ruszczyk

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy nasze przedszkolaki postanowiły świętować i tego dnia zamieniły swoją sale we włoską pizzerie. Dzień rozpoczęły od wykonania swoich papierowych kawałków pizzy. Po obiedzie bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały pizze. Łączyły ze sobą składniki i komponowały ulubione smaki, a kiedy gotowe pizze piekły się w piekarniku dzieci poznały historię pizzy, kraj jej pochodzenia i ulubione dodatki do pizzy na całym świecie. Następnie dzieci próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. 

Bal Karnawałowy 2020

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 07.02.2020r w Przedszkolu Wesołe Krasnoludki, gdzie odbył się Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, policjantów, żołnierzy, Spider-Mana, Ninjago. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 17.01.2020r. w naszym przedszkolu

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.