Poleć Znajomym

FacebookTwitterGoogle Bookmarks

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 17.01.2020r. w naszym przedszkolu

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Jasełka

3-5latki postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich Pań uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Pierniczki

Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

 

Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

 

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni.  Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

 

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

 

Przedstawienie- Wilk i Zając

Dnia 05.12.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu, aby obejrzeć spektakl TEATRU WROCŁAWSKIEGO IN ART pt."Przygody Wilka i Zająca". Pełne komicznych sytuacji i humoru słownego przedstawienie rozśmieszało, a zarazem uczyło dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Świetna gra aktorów, piękna kolorowa scenografia, muzyka i stroje pozostawią u widzów niezapomniane wrażenia.

Sałatka owocowa

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Przedszkolaki mają także możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej. Nasze Krasnoludki przygotowały sałatkę owocową, którą degustowały podczas podwieczorku.